Головна Спрощений режим Інструкція
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


База періодики- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: <.>K=СИНАГОГА БРОДСЬКОГО<.>
Загальна кількість знайдених документів : 2
Показані документи с 1 за 2
1.


    Котляр, Е.
    Синагоги Украины / Е. Котляр // Ватерпас. - 2002. - № 3 (40). - С. 28-33.
Рубрики: Архітектура--сакральна архітектура--сінагоги--Україна, XVІ-ХХI ст.
Кл.слова (ненормовані):
М. НОВОМИРГОРОД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛ. -- М. СОКАЛЬ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛ. -- М. САТАНІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛ. -- М. ОСТРОГ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛ. -- М. ЖОВКВА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛ. -- М. БАР ВІННИЦЬКОЇ ОБЛ. -- М. ПОЛОННЕ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛ. -- М. ШЕПЕТІВКА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛ. -- М. ЄВПАТОРІЯ АР КРИМ -- м. Порицьк Вінницької обл. -- м. Язловець Тернопільської обл. -- с. Жванець Хмельницької обл. -- М. ЛУЦЬК -- м. Садгора (тепер частина м. Чернівців) -- М. ЧЕРНІВЦІ -- М. ОДЕСА -- М. УГНІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛ. -- М. ЧОРТКІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛ. -- М. ТУРКА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛ. -- М. ЛЬВІВ -- М. КИЇВ -- М. ДНІПРОПЕТРОВСЬК -- М. КІРОВОГРАД -- М. ХАРКІВ -- М. БРОДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛ. -- М. ПОГРЕБИЩЕ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛ. -- М. ІЗЯСЛАВ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛ. -- М. ІВАНО-ФРАНКІВСЬК -- синагога Бродського
Анотація: На с. 29 (іл.) - дерев’яна синагога XVIII ст. у м. Новомиргороді Кіровоградської обл.
На с. 29 (іл.) - кам’яна "фортечна" синагога,1762 р. у м. Сокалі Львівської обл.
На с. 29 - про те, що самий закінчений образ Скінії-Храму містечкова синагога набуває з приєднанням по кутах головного фасаду парних кутових павільйонів з шатрами і куполами, співвідносними з колонами Яхін і Боаз, перед входом в Святилище Храму, як у м. Погребище Вінницької обл.
На с. 29 - про те, що самий закінчений образ Скінії-Храму містечкова синагога набуває з приєднанням по кутах головного фасаду парних кутових павільйонів з шатрами і куполами, співвідносними з колонами Яхін і Боаз, перед входом в Святилище Храму, як у м. м. Новомиргороді Кіровоградської обл.
На с. 29 - про те, що синагога в м. Язловці Тернопільської обл. булв своєрідним щитом південно-східних околиць Польщі, а також займала особливе положення в фортифікаційній системі окремих міст, що володіли магдебурзьким правом.
На с. 29 - про те, що синагоги другої половини XVI ст.-XVII ст. селі Жванці Хмельницької обл., Сатанові Хмельницької обл., Луцьку були своєрідним щитом південно-східних околиць Польщі, а також займали особливе положення в фортифікаційній системі окремих міст, що володіли магдебурзьким правом.
На с. 29 - про те, що синагоги другої половини XVI ст.-XVII ст. в м. Острозі Рівненської обл., , Луцьку були своєрідним щитом південно-східних околиць Польщі, а також займали особливе положення в фортифікаційній системі окремих міст, що володіли магдебурзьким правом.
На с. 29 - про те, що у XVIIІ ст. аттик замінюється на бароковий фронтон, часом гіпертрофованих розмірів, який вінчає головні фасади синагог, приймає форму вінця і уособлює корону - традиційний верховний атрибут єврейського культу (м. Бар Вінницької обл.).
На с. 29 - про те, що у XVIIІ ст. аттик замінюється на бароковий фронтон, часом гіпертрофованих розмірів, який вінчає головні фасади синагог, приймає форму вінця і уособлює корону - традиційний верховний атрибут єврейського культу (м. Полонне, м. Шепетівка Хмельницької обл.).
На с. 30 (іл.) - кам’яна "фортечна" синагога пер. пол. XVIII ст. у м. Барі Вінницької обл.
На с. 30 - про те, що синагога-резиденція хасидських цадиків з родини Фрідманів, побудована в м. Чорткові Тернопільської обл. в ХІХ ст., відштовхувалася від теми "фортечних" синагог і була доповнена по фронту крилами з двоповерховими вежами - конотацією храмових колон. Їхній спосіб нагадував цілі фортифікаційні комплекси.
На с. 30 - про те, що у м. Угневі та Турці Львівської обл. в ХІХ - початку ХХ ст. зведено синагоги з підкресленим середньовічним виглядом.
На с. 31 - про те, що у кам'яних синагогах було знайдено оригінальний спосіб вирішення простору за рахунок використання чотирьох опорних колон в центрі залу, між якими знаходилася Біма. Такі синагоги отримали назву дев'ятипольних. Центральне місце розташування Біми, посилене її образом у вигляді кафедри або ротонди, що змикається вгорі своєрідною короною-балдахіном або внутрішнім куполом співвідносилася з образом малого святилища: навколо Біми групувалася паства під час сходження Слова Божого, коннотуючись з Ізраїлем в пустелі. Ця метафора доповнювалася символами 12 колін, вписаними в поля аркатури на стінах (м. Острог, м. Броди Львівської обл.).
На с. 31 (іл.) - кам’яна "фортечна" синагога XVIII ст у м. Ізяславі Хмельницької обл.


Дод.точки доступу:
Генрих, А. Л. (архитектор); Паскевич, Ю. (архитектор); Шлейфер, Г. (архитектор); Гевирц, Я. Г. (архитектор); Дольник, А. (архитектор); Семпер, Г. (архітектор) \про нього\; Форстер, фон Л. (архітектор) \про нього\; Котляр, Е. А. (художник)

Є примірники у відділах:
ХР Прим. 19 - Б.ц. (вільний)
ХР Прим. 19а - (вільний)

Знайти схожі

2.


    Корнейчук, Дмитрий.
    "Социальные инвестиции" Бродских [Текст] / Д. Корнейчук // Антиквар : журн. об антиквариате и коллекционировании. - 2008. - № 1/2. - С. 48-54 : ил. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Архітектура--мистецтво--меценатство--Україна, ХІХ ХХ ст.
Кл.слова (ненормовані):
ОБЛАСНА ЛІКАРНЯ (М. КИЇВ, УКРАЇНА) -- еврейська лікарня (м. Київ) -- СИНАГОГА БРОДСЬКОГО -- ЕЛЕКТРИФІКАЦІЯ -- ЦУКРОВІ ЗАВОДИ -- ЕЛЕКТРИЧНИЙ ТРАМВАЙ -- Бактереологічний інститут (м. Київ) -- КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ -- КИЇВСЬКЕ ХУДОЖНЄ УЧИЛИЩЕ -- БЕСАРАБСЬКИЙ РИНОК (М. КИЇВ) -- ДЕКОРАТИВНЕ ПАННО -- ФЛІГЕЛЬ (БІБІКОВСЬКИЙ БУЛЬВ., 17)


Дод.точки доступу:
Бродський, Ізраїль Маркович (меценат); Бродський, Лазар Ізраілевич (меценат); Гай, Генріх (зодчий); Руденко, Т. В.; Сниткин, П. В.; Теремец, А. М.; Терещенки

Є примірники у відділах:
ХР (24.10.2011р. Прим. б/н1 - Б.ц.) (вільний)
ХР (24.10.2011р. Прим. б/н2 - Б.ц.) (вільний)

Знайти схожі

 
© Державна наукова архiтектурно-будiвельна бiблiотека iмені В.Г. Заболотного. Адреса: м. Київ, просп. Перемоги 50. Тел.: (044) 456-01-72
(ДНАББ ім. В.Г. Заболотного)